2013 рік

Складіть прогноз змін соціально-економічного розвитку усього світу (транспортних мереж, зон аг­ропромислового виробництва, видобувної промисло­вості, умов життя населення тощо) за умов танення льодового покриву в Арктиці. Які країни виграють, а які програють від глобального потепління?

 

Людство пристосувалося до сучасних природних умов проживання, розселилося відповідно них, розкинуло свою інфраструктуру. Пристосувалося і завжди пристосовувалось. Клімат  як визначальний фактор географії населення доіндустріальної епохи змінювався завжди, про що свідкують археологічні розкопки залишків древніх цивілізацій в районах сучасних пустель, непридатних для життя. Зміна клімату не залишає в спокої і сучасне людство. Мабуть нащадкам судилося досліджувати сліди цивілізації окремих регіонів ХХІ століття. І все це через глобальне те потепління... весь текст.

Презентація.

 

Піщана коса Арабатська стрілка - унікальна акумулятивна форма рельєфу, природа якої потребує охорони. З іншого боку, це перспективний район розвитку рекреації і освоєння корисних копалин, зокрема природного газу, на шельфі Азовського моря. Запропонуйте власний проект раціонального приро­докористування в межах цієї території.

 

Арабатська стрілка - одне з унікальних місць у світі. Це вузька піщана коса, що за розмірами не має собі рівних, - її довжина 113 км, ширина від 250 м до 8 км. Коса відокремлює Азовське море від озера Сиваш, і фактично є шматком півострова Крим, знаходячись на його північному сході. Відома, як промисловий і рекреаційний район. Наприкінці 40-х років ХХ ст. на Арабатській стрілці велися масштабні розробки черепашкового піску і солі. У другій половині 60-х років на Арабатку звернули увагу, як на унікальне, навіть у своєму роді неповторне, місце для відпочинку... весь текст.

Презентація.

 

Стародавні карти демонструють рівень геогра­фічних знань тієї епохи. Дослідіть і проілюструйте розвиток географічного освоєння світу, за стародав­німи картами.

 

Пізнання географічної картини світу – тисячолітній процес дослідження людством свого великого дому – Землі. Розвиток цивілізації визначав радіус географічного пізнання землі, яке фіксувалося на географічних картах. Відповідно і географічні карти відображають не тільки територію пізнаної людством планети, але і розвиток його цивілізації.

Ми прослідкуємо рівень географічних знань і освоєння світу на протязі всієї історії людства за стародавніми картами... весь текст.

Презентація.

 

Якось на пляжі Стейт Біч на узбережжі Сон Онефе відпочивальниця знайшла камінці. Вона їх по­клала до кишені, де вони раптом спалахнули і завдали їй опіків. Що могло спричинити спалах камінців, зна­йдених на популярному океанічному узбережжі?

 

12 травня 2012 року на пляжі Стейт Біч на узбережжі Сон Онефе в Каліфорнії жінка поклала до кишені кілька камінців, якими гралися її діти на березі. Через деякий час камінці в кишені спалахнули, що спричинило утворення опіків ІІІ ступеня важкості, а також прогорів одяг. Ця подія зацікавила журналістів, правоохоронців, медиків та геологів. Лікар, який оперував постраждалу свідкував, що він ніколи не бачив нічого подібного. Що могло стати причиною такого явища?.. весь текст.

Презентація.