Окружне методичне об'єднання вчителів географії і природознавства

Завантажити "План роботи"                                                                                

Завантажити "Засідання"

Завантажити презентацію "Активні форми роботи в МО"

                                                                                                                           
  Презентація  "Активні форми роботи в МО"

 

 

Вступ

Робота методичного об’єднання вчителів географії, економіки та природознавства в 2013 – 2014 н. р. була організована над проблемою «Забезпечення успішності навчання школярів на уроках географії, економіки та природознавства шляхом компетентнісно орієнтованого підходу». Ця робота проводилася в рамках  звичайних уроків у своїх школах, відкритих уроків, позакласних заходів, засідань зонального методичного об’єднання з використанням традиційних і сучасних методів і прийомів навчання та виховання учнів.

Протягом року були проведені практичні засідання у школах с. Гута Боровненська, Полиці, Боровне, Піщане, Верхи де члени МО спільно вирішували поставлені перед собою проблеми: "Способи засвоєння картографічного матеріалу" (Полиці), "Формування комунікативних компетентностей учнів на уроках географії та природознавства" (Великий Обзир), "Створення ситуації успіху на уроках географії та природознавства" (Боровне), "Критичне мислення як шлях розвитку інтелектуальної особистості" (Піщане). Учителі на уроках використовували різні прийоми навчання і форми роботи: ігри, випереджуючі завдання, постановка проблеми, робота з контурною картою, розв'язування географічних задач, робота в групах, розгадування кросвордів, демонстрація комп'ютерних презентацій.

На засідання обговорювались проблеми засвоєння картографічного матеріалу учнями і форми роботи з географічними картами, забезпечення передумов і сама реалізація створення ситуації успіху на уроках, проблеми формування і розвитку критичного мислення учнів. Члени методичного об'єднання "під мікроскопом" розглядали теоретичні аспекти розвитку комунікативної компетентності школярів, досліджували різноманітність способів її формування.

Члени МО приймали участь в шкільних, районному та обласному етапі конкурсу "Вчитель року – 2014". Вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Піщане став переможцем районного етапу конкурсу і лауреатом обласного.

Учні округу приймали участь в природничому конкурсі "Колосок", турнірі юних географів (Пікуль Р. с. Піщане), районних і обласних олімпіадах. За два етапи конкурсу "Колосок" 108 учнів округу взяло в ньому участь, з них 51 із ЗОШ с. Піщане, 29 – Верхи, 16 – Гута Боровненська, 12 – Полиці. Учень 10 класу Боровненської ЗОШ (вч. Смітюх Т. І.) зайняв ІІ місце в районні олімпіаді з географії.

15 випускників освітнього округу приймало участь в ЗНО з географії (Боровне, Полиці, Гута Боровненська, Піщане).

Вчителі освітнього округу і їх вихованці приймали участь у краєзнавчих конкурсах району. Робота учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Верхи (вчитель Гармидер А. В.) в конкурсі "Моя Батьківщина – України" була відзначена грамотою.

У 2014-2015 н. р. окружне методичне об'єднання буде працювати над проблемою "Розвиток освітніх компетентностей школярів через використання інноваційних технологій і методів навчання". Особливу увагу планується відвести діяльнісному підходу, проблемному навчанню, створенню ситуації успіху на уроках географії, економіки, природознавства, способам формування картографічних знань. Передбачається надання методичної допомоги молодим спеціалістам.