2010 рік

Спрогнозуйте імовірні зміни у типології країн Африки за критерієм рівня соціально-економічного розвитку на період до 2025 р.

На сьогоднішній день існують кілька типологій держав світу за критерієм соціально-економічного розвитку. Відмінність між ними невелика, типи названі по-іншому, але набір країн у кожному типі часто повторюється по різним типологіям. За С. Г. Коберніком країни Африки поділені на чотири підтипи: країни переселенського капіталу (Південна Африка), нафтодобувні країни (Лівія, Алжир, Габон, Нігерія), країни середніх можливостей (Єгипет, Марокко, Намібія, Ботсвана, Зімбабве, Туніс), найменш розвинені країни (інші країни Африки). Тобто на два типи: розвинені країни (Південна Африка), і країни, що розвиваються (інші країни Африки). Час минає і країни розвиваються. Економіка одних сильнішає, інших падає. На це є причини: соціально-економічні, природні… Спостерігаючи за світовими подіями, тенденціями, природними змінами можна зробити невеликий прогноз розвитку країн «чорного континенту» а, отже, і в типології цих держав... весь текст.

Презентація.

 

 

Спрогнозуйте геологічне майбутнє Чорного та Азовського морів, якщо в результаті геологічного катаклізму розлом пройде по південній межі Кавказьких гір і досягне ширини 2 – 3 км.

Чорне море знаходиться в западині між Східно-Європейською рівниною і Кримськими горами на півночі та гірськими хребтами Понтійських гір на півдні і Кавказу на сході. З Середземним морем з’єднане через протоку Босфор, Мармурове море та протоку Дарданелли. Через це рівень вони в ньому приблизно рівний рівня Світового океану. Має площу 422 тис. км. кв. В північній частині має широкий шельф (до 200 км). Середня глибина 1256 м... весь текст.

Презентація.