УВАГА! Даний сайт не підтримується, контент не оновлюється. Для коректного завантаження матеріалів та користування ресурсами сайту перейдіть за посиланням:    

САЙТ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ

Визначення курсу валют

Завантажити середовище виконання роботи.

Практична робота № 5

Тема. Визначення курсу валют.

Мета: з допомогою виконання практичних завдань навчити учнів розраховувати курси валют, визначати ціни товарів враховуючи ці курси; розвивати навики робити аналіз змін економічних явищ за певний період; виховувати зацікавленість до спостереження за економічними процесами.

Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютер, олівець, лінійка, калькулятор.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Запитання для повторення:

1.     Що таке валюта?

2.     Що таке валютний курс?

3.     Від чого залежить зміна валютного курсу?

ІІІ. Проведення уроку.

Завдання учні виконують у двох варіантах. Учні, які краще володіють комп’ютером виконують електронний варіант практичної роботи в табличному процесорі Excel. Програма сама оцінює результати виконання роботи (максимальний бал – 9). Учні працюють у мережі і зберігають файл під своїм іменем у спеціальній мереженій папці на комп’ютері вчителя, що дає можливість вчителеві легко переглянути результати виконання роботи кожного учня. Вчитель сам перевіряє висновок-аналіз до завдання № 4 і сумує бали і виставляє у класний журнал. Іншим учням роздаються аркуші паперу з друкованою основою для виконання практичної роботи із завданнями (дод. 1). На них учні виконують завдання. Враховуючи те, що швидкість виконання роботи на комп’ютері більша, кількість завдань для цих учнів більша.

ІV. Підсумок уроку.

Вартість, тобто курси різних валют різні. Це залежить від економічної ситуації в країні, в економіці інших держав, відносно яких розраховується курс. Курс гривні відносно долара, до якого прив’язана наша валюта останні місяці вийшов за рамки стабільності, що негативно відбивається на економіці і добробуті населення. Подорожання долара спричиняє подорожання імпортних торів, які, як не дивно, переважають у нашому споживчому кошику. Знецінення національної валюти підриває її авторитет і привабливість, що може поглибити проблему. Тобто населення в такій ситуації відмовляться від заощаджень свої доходів у гривні на користь більш привабливішої іноземної валюти, на користь іншої держави і на шкоду національної економіки.

V. Домашнє завдання: повторити тему 30. Підготовити коротке повідомлення на тему "Шлях до стабілізації національної валюти".

 

Завантажити середовище виконання роботи.